Kategoriler

Su Arıtma Cihazı 300 GPD Membran Filtre

  • Üretici: Vontron
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 359,00 TL

Su Arıtma Cihazı 300 GPD Membran Filtre Özellikleri: Ozmos,farklı iyon değişimlerine sahip olan ve aralarında bir yarı geçirgen zar bulunan iki çözeltinin ozmotik basınç vasıtasıyla iyon değişimlerinin eşitlenmesi olayıdır.Yarı ge...

Su Arıtma Cihazı 300 GPD Membran Filtre Özellikleri: Ozmos,farklı iyon değişimlerine sahip olan ve aralarında bir yarı geçirgen zar bulunan iki çözeltinin ozmotik basınç vasıtasıyla iyon değişimlerinin eşitlenmesi olayıdır.Yarı geçirgen olan ve içerisinde 5 angström boyutunda gözenekler bulunan membran filtre sadece suyu geçirirken bakterileri,virüsleri,organik maddeleri,askıda katı maddeleri,erimiş tuzları,nitriği,alüminyum ve arsenik gibi ağır metalleri tutar.

Membran filtrenin asıl özelliklerinden birisi sistemin kalbini oluşturmasındandır.Membran su arıtma filtresi gelişimi Uzayda Astronotların su ihtiyaçlarını kendi idrarlarından sağlamalarını sağlayan NASA Su arıtma sistemidir.Bu sistemin genel yayın ismi Reverse Osmosis'dir.Türkçe olarak Ters Ozmos olarak bilinmektedir.

Bu su arıtma filtresinin asıl önemi;bilinen en küçük sağlığa zararlı maddeden 20 kat daha küçük olmasıdır.Bu sayede Arsenik sudan arıtılabilir.

Su Arıtma Cihazı 300 GPD Membran Filtre


Kullanım Ömrü:Membran filtre normal şartlarda 2 ila 3 yıl arasında bir ömrü bulunmaktadır.Membran filtresinin kullanım ömrü su kalitesi ve atık su kısıtlayıcısı ile çok alakası vardır;Burada atık su kısıtlayıcısını Türkiye'deki Genel su kalitesine baktığımızda kullanılabilecek akış kısıtlayıcılar aşağıdaki gibidir:

Su çok kireçli ise, su arıtma cihazınızda akış kısıtlayıcı 600cc olması gerekmektedir.Burada bahsedilen su,banyo yaparken bile rahatsızlık veren sular temel alınmıştır.Şehir şebekelerinde genelde su kıtlığı olmadığı sürece bu kalitede su gelmez sadece artezyen suyu kullanan ev,villa,malikanelerde görülebilmektedir.

Su orta derece kireçli ise,su arıtma cihazınızda akış kısıtlayıcı 600cc ve 450cc olabilir.Su kaliteniz günümüz şartlarında şebeke sularının normal olması durumunda 450cc ve 300cc kullanılması gerekmektedir.


Filtre Cinsi  : 300 GPD Membran

Ortalama ömrü :2-4 Yıl

Max. Çalışma sıcaklığı : 45 Derece

Bakımı : 2-4 Yıl sonra yenisi ile değiştirilir.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Etiketler: 300 gpd membran, 300 gpd filtre, 300 gpd membran filtresi, su arıtma filtresi