Kategoriler

Deniz Akvaryumu İçin Silikat Filtresi

  • Üretici: Aquatime
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 89,99 TL

Deniz Akvaryumunda Kullanılmak Üzere Özel Olarak Hazırlanmış Silikat Filtresi (Reçine Filtresi)Özel Olarak Şeffaf Bir Kap İçerisine Konulmuştur.Giriş Çıkış Aparatları Bulunmaktadır.Deniz (Okyanus) Akvaryumları İçin Özel Olarak Üre...

Deniz Akvaryumunda Kullanılmak Üzere Özel Olarak Hazırlanmış Silikat Filtresi (Reçine Filtresi)


  • Özel Olarak Şeffaf Bir Kap İçerisine Konulmuştur.Giriş Çıkış Aparatları Bulunmaktadır.
  • Deniz (Okyanus) Akvaryumları İçin Özel Olarak Üretilmiştir.
  • Tds Değerlerini Sıfıra Kadar Düşürebilmektedir.


Özellikleri: Su yumuşatma işlemi, suya sertlik veren kalsiyum ve magnezyum  iyonlarının  katyonik bir reçineden geçirilmesi suretiyle  sudan alınası işlemidir.  Proses, iyon değiştirici ketyonik reçinenin sodyum iyonlarıyla doyması ile başlar.  Sert su reçine yatagından geçerken kalsiyum ve magnezyum iyonları  reçineye hücum eder. Reçinede bu iyonlrı bünyesine çekerek  yerine sodyum iyonları verir. Suya verilen bu sodyum iyonları suya hiçbir şekilde sertlik vermezler.


Teknik Özellikler:

Çap: 53mm

Uzunluk: 254mm

Maks. Debi: 200 lt / 24saat

Max. Basınç: 100 psi

Kapasite: 500 galon (2000 litre)

Özellik: Yeniden doldurulabilir sistem


Mixbed Reçine Filtresi Özellikleri; Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan rejenerasyonu olmayan, kullan-at şeklinde kullanılan, osmoz sistemlerinden sonra kullanıldığında 0 microsiemens iltetkenliğinde saf su elde edilebilen reçine tipidir.

Katyonik ve anyonik reçinenin bir arada bulunduğu, karışık halde ve bu şekilde uygulandığı sistemlerdir. Genellikle deiyonizer sistemleri yada osmos sistemleri çıkışındaki saf su kalitesini ultra hale getirmek için kullanılır.

Suyun içinden hem katyonları hemde anyonları ayırır. Proseslerinde ultra saf su kullanması gereken işletmelerde bu şekilde uygulanır. Genellikle regenere edilemez. Regenerasyona tabi tutulsa bile ilk verimini ve çıkış kalitesini sağlayamaz.

Mixbed reçinenin içeriğinde hem katyonik hemde anyonik reçine bir arada bulunduğu için suyun içindeki hem + değerlikli yükleri (Ca, Mg, Na) hemde – değerlikli yükleri (Cl, So4, HCO3, SiO2) tutarak H+ ve OH- ortaya çıkarır. Böylelikle su molekülünü oluşturur.

Mixbed Reçine Akvaryum Su Arıtma Cihazlarında Silikat Filtresi Olarak Tabir Edilir.

Genellikle membran sonrası takılır ve suyun sertliğine sıfıra düşürmektedir. Discus veya Deniz akvaryumlarında kullanılmaktadır.


Deniz Akvaryumu İçin Silikat Filtresi

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Etiketler: silikat filtresi, silikat giderici filtre, reçine filtresi, misped reçine filtresi, silikat reçinesi, deniz akvaryumu, misved reçine, misbed reçine