Kategoriler

Akvaryum Su Arıtma İçin Mixbed Reçine Filtresi

  • Üretici: Aquatime
  • Stok Durumu: Stokta var
  • 89,00 TL

Akvaryumda Kullanılmak İçin Özel Olarak Hazırlanmış Mixbed Reçine FiltresiMixbed Reçine Filtresi Özellikleri; Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan rejenerasyonu olmayan, kullan-at şeklinde kullanılan, osmoz sistemlerinden sonra k...

Akvaryumda Kullanılmak İçin Özel Olarak Hazırlanmış Mixbed Reçine Filtresi


Mixbed Reçine Filtresi Özellikleri; Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan rejenerasyonu olmayan, kullan-at şeklinde kullanılan, osmoz sistemlerinden sonra kullanıldığında 0 microsiemens iltetkenliğinde saf su elde edilebilen reçine tipidir.


Katyonik ve anyonik reçinenin bir arada bulunduğu, karışık halde ve bu şekilde uygulandığı sistemlerdir. Genellikle deiyonizer sistemleri yada osmos sistemleri çıkışındaki saf su kalitesini ultra hale getirmek için kullanılır.

Suyun içinden hem katyonları hemde anyonları ayırır. Proseslerinde ultra saf su kullanması gereken işletmelerde bu şekilde uygulanır. Genellikle regenere edilemez. Regenerasyona tabi tutulsa bile ilk verimini ve çıkış kalitesini sağlayamaz.


Mixbed reçinenin içeriğinde hem katyonik hemde anyonik reçine bir arada bulunduğu için suyun içindeki hem + değerlikli yükleri (Ca, Mg, Na) hemde – değerlikli yükleri (Cl, So4, HCO3, SiO2) tutarak H+ ve OH- ortaya çıkarır. Böylelikle su molekülünü oluşturur.


Mixbed Reçine Akvaryum Su Arıtma Cihazlarında Silikat Filtresi Olarak Tabir Edilir.


Genellikle membran sonrası takılır ve suyun sertliğine sıfıra düşürmektedir. Discus veya Deniz akvaryumlarında kullanılmaktadır.


Deniz Akvaryumu İçin Silikat Filtresi

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler

Etiketler: mixbed reçine filtresi, miksbed reçine, akvaryum reçine filtresi, su yumuşatma reçinesi, purolite mixbed reçine,